Posumowanie rundy jesiennej

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2017/18 rozgrywek IV ligi świętokrzyskiej. Nasz zespół zakończył sezon porażką w wyjazdowym meczu z drużyną Czarnych Połaniec 1 : 0. Po rozegraniu 17 spotkań zajmujemy 14 miejsce z dorobkiem 17 punktów przy stosunku bramek 15 : 25. Statystyki nie są dla nas korzystne i przedstawiają się następująco : 4 zwycięstwa, 5 remisów i 8 porażek. Najwięcej bramek zdobył Karol Krzyżyk – 3. Po dwie bramki zapisali na swym koncie Bartek Kraus, Michał Bała i Bartek Wijas. Na listę strzelców wpisali się również Szczepan Krzeszowski, Damian Czarnecki, Tomek Foksa, Marcin Kołodziejczyk, Karol Gągorowski i Bartek Miśta zdobywając po jednej bramce. Zawodników naszego zespołu nie omijały kontuzje, których doznawali : Bartosz Gugulski, Bartek Wijas, Karol Krzyżyk, Michał Kołodziejczyk. W rozgrywkach szansę gry otrzymywali młodzi zawodnicy wychowankowie Wiernej tj. Jakub Kosik, Damian Bugno, Bartek Miśta, Karol Gągorowski. Na stałe do składu drużyny wpisali się już Michał Malinowski, Bartek Kraus, Sylwek Trybek. Listę młodych wychowanków uzupełniają Filip Borowski i Kamil Trybek. Wyniki i styl gry będą materiałem do analizy dla kadry szkoleniowej i zarządu klubu przed kolejną rundą rozgrywek.

Druga Drużyna seniorska grająca w klasie rozgrywkowej „A” na koniec rundy jesiennej zajmuje czwartą pozycję w tabeli mając na koncie 18 punktów przy stosunku bramek 22 : 19. Wierna II zwyciężała pięciokrotnie, trzykrotnie remisowała i trzykrotnie ulegała przeciwnikowi. Najlepszym strzelcem okazał się Damian Bednarski, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Młoda drużyna doskonale radzi sobie w rozgrywkach. Kilku zawodników występujących w drużynie rezerw na stałe trenuje z pierwszą drużyną i często otrzymują szansę gry na boiskach IV ligi. Takie rozwiązanie korzystnie wpływa na rozwój młodych zawodników.

Juniorzy Starsi grający w ŚLJS gr II na półmetku rozgrywek zajmują 8 pozycję w tabeli z dorobkiem 13 punktów przy stosunku bramek 31 : 23 notując 4 zwycięstwa, 1 remis i 5 porażek. Najwięcej bramek zdobył Mateusz Przanowski – 7.

Trampkarze Młodsi grają w ŚLTM grupa mistrzowska i zajmują po zakończeniu rundy 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów przy stosunku bramek 9 : 54. Na koncie drużyny zapisujemy 3 zwycięstwa i 11 porażek.

Młodzik Starszy grający w ŚLMS gr III zajmuje 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów i stosunkiem bramek 16 : 16 notując 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki. Najwięcej bramek zdobył Olaf Sondaj – 6.

Młodzik Młodszy grający w ŚLMM gr III zajmuje 1 miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów przy stosunku bramek 44 : 5. Drużyna z kompletem zwycięstw. Najlepszy strzelec drużyny Błażej Bednarski zdobywca 11-tu bramek (2k).

Drużyna Żaków nie uczestniczy w rozgrywkach ligowych, a jedynie rozgrywa mecze  ramach turniejów organizowanych prze poszczególne kluby, w których działają drużyny Żaków.

Przewiń do góry