Bardzo wyczerpujący mecz

Wierna – Stal Rzeszów    0 : 3 (0 : 0)

Wierna : Marzec, Krzeszowski, Bała, Michał Kołodziejczyk, Zawadzki, Wijas (70’ Mularczyk) , Czarnecki, Sylwester Trybek, Paprocki (74’ Kraus), Malinowski (83’ Borowski), Rogula.

W dniu dzisiejszym musieliśmy uznać wyższość Stali Rzeszów w meczu 28 kolejki rozgrywek III ligi grupy IV. Do meczu nasz zespół przystąpił w mocno odmłodzonym składzie ze względu na przedłużające się kontuzje doświadczonych zawodników. Młodość naszej drużyny przeciw doświadczeniu i rutynie Stali Rzeszów, w której szeregach znaleźli się zawodnicy z przeszłością ekstraklasową dawała bardzo wymierne efekty. W pierwszej odsłonie meczu byliśmy równorzędnym przeciwnikiem stwarzając kilkakrotnie sytuacje bramkowe. W 38’ Paweł Rogula, po doskonałej indywidualnej akcji znalazł się w sytuacji sam na sam i był bardzo bliski zdobycia bramki. Goście również kilkakrotnie zagrozili naszej bramce lecz bardzo dobra gra w obronie pozwala na utrzymanie wyniku 0 : 0 w pierwszej połowie. Druga połowa to szaleńcze ataki gości, których efektem jest bramka zdobyta w 71’. Końcówka meczu to widoczny bark sil u naszych zawodników, czego efektem jest utrata kolejnych dwóch bramek w 81’ i 84’. Przed utratą pierwszej bramki w 61’ przeprowadziliśmy akcję lewym skrzydłem, gdzie Malinowski po indywidualnym rajdzie podaje do Zawadzkiego, a ten posyła piłkę minimalnie obok słupka. Gra naszej drużyny mimo przegranej zasługuje na pochwałę, co można było usłyszeć w pomeczowych komentarzach przedstawicieli mediów. Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe z MKS Trzebinia Siersza w sobotę 13.05.2017. o godz. 17.00.