Zwycięstwo zawsze cieszy

Avia Świdnik – Wierna  2 : 3  (0 : 1)

Wierna: Gugulski – Malinowski, Bała, Michał Kołodziejczyk, Foksa – Paprocki (90+1 Borowski), Czarnecki, Trybek (90. Łebek), Marcin Kołodziejczyk – Zawadzki, Kraus (83. Bugno).

W roli gospodarz meczu wystąpiła Avia, której boisko jest przygotowywane na Euro do lat 21.

Nasza drużyna przystąpiła do meczu skoncentrowana i doskonale poradziła sobie z naporem Avii w pierwszych minutach spotkania. Skutecznie powstrzymywaliśmy ataki gospodarzy /gości/ przy bardzo dobrej postawie Bartosza Gugulskiego, który doskonale spisywał się w bramce. Wyprowadzaliśmy groźne kontrataki i już w 8’ po strzale Paprockiego piłka trafiła w porzeczkę. Kolejna groźna akcja naszej drużyny zakończyła się faulem obrońcy Avii na Zawadzkim za który sędzia podyktował rzut karny. W 26’ Michał Bała dał prowadzenie Wiernej po skutecznej egzekucji jedenastki. W pierwszej części spotkania goście mieli jeszcze dwie groźne akcje ale w pierwszej zawiodła skuteczność, a w drugiej doskonale interweniował nasz bramkarz. Po przewie przeprowadzamy groźną akcję po której Bartek Kraus ładnym strzałem umieszcza piłkę w bramce. Druga bramka powoduje zmianę stylu gry Avii, która stawia na totalny atak i zdobywa pierwszą bramkę w 66’. Odpowiedzią Wiernej jest brawurowa akcja Marcina Kołodziejczyka, który jest faulowany przez bramkarza. Podyktowany rzut karny pewnie wykonuje znów Michał Bała i od 74’ prowadzimy 3 : 1. Odwet jest natychmiastowy bo w 76’ po szybkiej akcji tracimy bramkę i znów rozpoczyna się falowy napór przyjezdnych, który udaje się odeprzeć i ostatecznie pokonujemy Avię Świdnik 3 : 2. Cała nasza drużyna zasługuje na słowa pochwały jednak  impulsem dla zespołu był powrót na boisko reżysera gry Wiernej Marcina Kołodziejczyka, który zagrał cały mecz po przerwie spowodowanej urazem. Na odnotowanie zasługuje fakt powrotu do gry po rocznej przerwie Damiana Bugno, który leczył ciężką kontuję.

Kolejny mecz rozegramy 03 czerwca o godz. 17.00 w Małogoszczu z  KSZO Ostrowiec.