Wysoka porażka w meczu otwarcia

Wierna- Unia Sędziszów  0 : 4

Wierna : Gugulski, Michał Kołodziejczyk, Foksa, Bała, Kraus (75’Gągorowski), Bugno (60’Bednarski), Pawłowski, Fryc, Czarnecki, Miśta (60’Stalmasiński), Wijas.

Mecz rozpoczął się od niefortunnego błędu obrońcy naszej drużyny w 3 minucie, który wykorzystał zawodnik Unii Sebastian Hajduk. Szybka utrata bramki spowodował utratę pewności siebie Wiernej i mimo dużej przewagi prze kolejne 20 minut nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Kolejny błąd w obronie i w 25 minucie tracimy drugą bramkę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0 : 2. Drugą część spotkania rozpoczynamy w niezmienionym składzie i obraz gry nie ulega zmianie. Większość gry toczy się w środkowej części boiska a wrzutki na pole karne nie przynoszą spodziewanego rezultatu. Kontra gości skutkuje utratą bramki i od 51 minuty przegrywamy 0 :3. Pierwsze zmiany trener Paweł Bień przeprowadza w 60 minucie. Na boisko wchodzą Karol Stalmasiński w miejsce Bartka Miśty oraz Damian Bednarski za Damiana Bugno a 75 minucie Karol Gągorowski zastępuje Bartka Krausa. Zmiany dają pozytywny impuls w postaci kilku składnych akcji zagrażających bramce gości. Po jednej z takich akcji celnym strzałem popisał się Damian Czarnecki jednak sędzia liniowy dopatruje się pozycji spalonej w której nasz zawodnik „rzekomo” utrudnia interwencję bramkarzowi. Ta kontrowersyjna decyzja sędziego osłabia morale zespołu i zrezygnowani tracimy czwartą bramkę w doliczonym czasie gry.

Kolejny mecz rozegramy 18 marca w Jędrzejowie z miejscowym Naprzodem.