Udana inauguracja sezonu 2016/17

[gdlr_heading tag=”h2″ size=”40px” color=”#ffffff” background=”#91d549″ ] Wierna – Unia Tarnów 3:2 (1:1)[/gdlr_heading]
Bramki:0:1 Krzysztof Wrzosek 18′ z karnego, 1:1 Marcin Kołodziejczyk 42′, 2:1 Michał Smolarczyk 61′, 2:2 Łukasz Popiela 75′, 3:2 Michał Bała 76′.
Wierna: Marzec  – Krzeszowski, Bała, Michał Kołodziejczyk, Grunt – Marcin Kołodziejczyk (90. Foksa), Czarnecki, Hajduk
(83. Wijas), Kowalski, Krzyżyk (67. Malinowski) – Smolarczyk (79. Rak).
Po emocjonującym, trzymającym do ostatnich minut w napięciu spotkaniu nasza drużyna odniosła zwycięstwo na inaugurację sezonu 2016/2017 III ligi.
Pierwsze minuty spotkania należały do gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce jednak nie stwarzali żadnej dogodnej sytuacji. Niestety w 17′ meczu po strzale z rzutu wolnego w polu karnym ręką dotyka piłki Smolarczyk za co sędzia dyktuje karnego. Jedenastkę na bramkę zamienia Wrzosek. Od tego momentu nasza drużyna przeszła do zdecydowanych ataków. W 32’strzał Marcina Kołodziejczyka broni bramkarz gości. Za chwilę w 35′ uderzenie głową Smolarczyka wybija obrońca Unii z linii bramkowej.
161Wierna - Unia Tarnów (Copy)Do wyrównania doprowadza Marcin Kołodziejczyk po znakomitym strzale z rzutu wolnego w 42′.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków naszej drużyny. W 60′ Smolarczyk w dogodnej sytuacji nie trafia głową do bramki. Minutę później w sytuacji sam na sam udaną interwencją popisuje się nasz bramkarz po czym piłka trafia do Krzeszowskiego który uruchamia Smolarczyka ten ogrywa obrońcę i zdobywa drugą bramkę dla naszej drużyny. Radość z prowadzenia nie trwa długo. W 75′ Popiela doprowadza do wyrównania po ładnym strzale z pola karnego. W kolejnej akcji znów wychodzimy na prowadzenie. Rzut rożny wykonuje Marcin Kołodziejczyk a Bała strzałem głową kieruje piłkę do bramki gości. Do ostatniej minuty mecz trzymał w napięciu. Gracze Unii starali się doprowadzić do remisu jednak nasza defensywa nie dała się zaskoczyć. My wyprowadzaliśmy kontrataki ale też nie przynosiły one powodzenia. W 94′ sędzia Karol Iwanowicz z Lublina zakończył spotkanie i wśród naszych zawodników zapanował radość z zwycięstwa.