Turniej o puchar prezesa LafargeCholcim

W dniu 11.06.2016r.  na stadionie MKS Wierna Małogoszcz odbył się Piłkarski Turniej o Puchar Prezesa LafargeHolcim Małogoszcz. Turniej rozegrano w ramach organizowanych tzw. Miesiąca Bezpieczeństwa będącego częścią Światowych Dni Zdrowia i Bezpieczeństwa LafargeHolcim. Współorganizatorem rozgrywek był klub MKS Wierna, który użyczył boiska i zapewnił obsadę sędziowsko- techniczną. Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn reprezentujących okoliczne zakłady pracy. Zmagania toczyły się w dwóch grupach eliminacyjnych.

Drużyny Turnieju :

Grupa A

 • Radkowice
 • Lafarge Śląsk
 • Solid
 • Sornat

Grupa B

 • Cementownia Małogoszcz
 • Biskupski
 • Remur
 • Kosiniak

Turniej rozpoczął mecz pomiędzy najmłodszymi piłkarzami Wiernej – Skrzatami i obfitował w wiele składnych akcji zakończonych pięknymi golami. Zwycięzcami meczu byli wszyscy grający na boisku bez względu na końcowy wynik. Po meczu wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe gadżety i słodycze wręczone przez Dyrektora LafargeHolcim Małogoszcz Jacka Patyka i Prezesa MKS Wierna Sławomira Trybka.

W rozgrywkach dorosłych dominowała sportowa walka na boisku od początku do końca,  choć grali amatorzy to obserwowaliśmy wiele ładnych akcji drużynowych jak i indywidualnych popisów piłkarzy. Mecze mimo walki o sportowy wynik toczyły się w duchu fair play, a odgwizdywane przez sędziów faule były przypadkowymi zagraniami.

Po rundzie eliminacyjnej wyniki przedstawiały się następująco:

Grupa A

 1. Sornat
 2. Radkowice
 3. Solid
 4. Lafarge Śląsk

Grupa B

 1. Remur
 2. Cementownia Małogoszcz
 3. Kosiniak
 4. Biskupski

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Radkowic i Cementowni Małogoszcz, w którym lepsi okazali się piłkarze z Radkowic pokonując przeciwników 3 : 0. Wielki finał turnieju to mecz między drużynami Remur i Sornat, które zwyciężyły swoje grupy. Obraz spotkania to zacięta równorzędna walka z dużą ilością ciekawych akcji i zagrań . Lepszą skutecznością wykazała się drużyna Remuru pokonując drużynę Sornat 3 : 1. Równolegle do zmagań drużynowych toczyła się rywalizacja na najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza turnieju.

Klasyfikacja końcowa Turnieju :

 1. Remur
 2. Sornat
 3. Radkowice
 4. Cementownia Małogoszcz
 • Biskupski
 • Kosiniak
 • Solid
 • Śląsk Lafarge

Najlepszy strzelec – Łukasz Ziętal 6 bramek/Sornat/

Najlepszy bramkarz – Daniel Tylutki /Radkowice/

Najlepszy zawodnik – Piotr Kowalczyk /Lafarge Małogoszcz/

Turniej odbywał się w atmosferze pikniku rodzinnego i był nastawiony na dobrą sportową zabawę, integrację międzyludzką z jednoczesnym propagowaniem aktywnego spędzania wolnego czasu całymi rodzinami. Na zakończenie uhonorowano zwycięzców i wszystkich uczestników turnieju pamiątkowymi pucharami, nagrodami rzeczowymi i medalami. W ceremonii zakończenia uczestniczyli Prezes Zarządu LafargeHolcim Frderico Tonetti, Dyrektor Cementowni Małogoszcz Jacek Patyk, Dyrektor Zakładu Górniczego w Radkowicach Przemysław Podsiedlik, Dyrektor Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia Lafarge Małogoszcz Jarosław Wilk. Podsumowując turniej Prezes Federico Tonetti podziękował wszystkim zawodnikom za sportową walkę, a współorganizatorom, czyli MKS Wiernej, za perfekcyjne przygotowanie organizacyjne zapraszając wszystkich na kolejny turniej za rok.

Przewiń do góry