Mocne zakończenie rundy

Wierna – Neptun Końskie 5 : 1  (2 : 1)

Bramki dla Wiernej : Mateusz Rejowski 3x, Bartłomiej Kraus, Piotr Pawłowski

Wierna : Piotr Pawłowski, Tomasz Pawlikowski 80’(Szymon Spurek), Piotr Radwański, Mateusz Fryc 67′(Karol Gągorowski), Michał Malinowski, Bartłomiej Kraus 60’(Damian Bednarski), Michał Kołodziejczyk 80’(Szymon Bujak), Damian Czarnecki, Paweł Rogula 80’(Jakub Grzyb), Wiktor Soboń, Mateusz Rejowski.

Zakończyła się runda jesienna rozgrywek o mistrzostwo IV ligi świętokrzyskiej sezonu 2019/20. Po rozegraniu 17 meczów nasz zespół zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 26 punktów przy stosunku bramkowym 35 – 27. W rundzie jesiennej notujemy : 7  zwycięstw, 5 porażek i 5 remisów. Zespół pod kierunkiem trenera Pawła Bienia i Michała Borowskiego, który pełnił funkcję asystenta potrafił zagrać doskonałe mecz pokonując zespoły z góry tabeli jak i ulec zespołom z końcówki tabeli. Taki obraz gry podczas rundy potwierdza starą regułę : „taka jest piłka, że można wygrać z najlepszym i przegrać z najsłabszym”. Najlepszą skutecznością w drużynie „Wiernej” wykazał się Mateusz Rejowski zdobywając 10 bramek i zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w rozgrywkach IV ligi udanie zadebiutowali młodzi wychowankowie klubu Szymon Spurek grający na pozycji bramkarza, Szymon Olesiński , Jakub Grzyb, Karol Gągorowski,  Oliwier Szymkiewicz, Jakub Frączek, Bartek Szczepańczyk gracze pola. W drużynie znaleźli swoje miejsce inni młodzi zawodnicy, którzy debiutowali już wcześniej : Jakub Kosik,Paweł Rogula, Wiktor Soboń, Damian Bednarski. W prowadzonej klasyfikacji „Pro Junior” kub Wierna Małogoszcz zajmuje III miejsce na poziomie wojewódzkim. W ostatnim meczu rundy pokonaliśmy Neptuna Końskie 5 : 1 i zakończyliśmy jesień w dobrych nastrojach.

Przed rozpoczęciem ostatniego meczu rundy zarząd klubu i zgromadzeni zawodnicy i kibice pożegnali Michała Kołodziejczyka, który reprezentował nasze barwy przez kilka sezonów i jako obrońca zawsze był pewnym punktem naszej drużyny, a dziś zagra ostatni mecz w drużynie Wiernej. Dziękujemy Ci Michał za te lata poświęcone Wiernej i życzymy pomyślności w realizacji twoich planów życiowych.

 

 

Obecnie mamy przerwę w rozgrywkach, którą wykorzystamy na chwilę odpoczynku, po którym drużynę czeka ciężka praca przygotowawcza do rundy wiosennej.

Przewiń do góry