Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Szachach – wyniki!

W dniach 7 i 12 czerwca br. gościnnych progach Domu Kultury w Małogoszczu odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Szachach o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz.

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń zawody rozgrywane były w dwóch terminach: 7 czerwca, klasy IV-VI i 12 czerwca, klasy I-III oraz Przedszkolaki. Przy szachownicach usiadło w sumie 76 uczestników, a turniej odbył się w podziale na grupy wiekowe na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim kontrolowanym – kojarzenie komputerowe.

W kategorii klas IV-VI, w których udział wzięło 20 uczestników zdecydowanie najlepszy okazał się Filip Dziopa /VI klasa/ ze Szkoły Podstawowej w Małogoszczu, który wygrał wszystkie partie i zgromadził 7 pkt.  Najlepszą zawodniczką w kategorii klas IV-VI okazała się Milena Mróz  ze Szkoły Podstawowej w Małogoszczu, która zdobyła 3,5 pkt.

Wyniki końcowe klas IV-VI – przejdź

W młodszej kategorii wiekowej klas I-III na starcie stanęło, aż 49 uczestników. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Małogoszczu – Radosław Spurek. Podobnie jak jego starszy kolega, Radek wygrał wszystkie swoje partie i zdobył 7 pkt. Zacięta rywalizacja toczyła się wśród dziewcząt, gdzie dzięki zwycięstwu w ostatniej partii triumfowała ostatecznie Amelia Ziencikiewicz /klasa II SP Małogoszcz/, która zdobyła 5 pkt.

Wyniki końcowe klas I-III – przejdź

Do „małego” turnieju przedszkolaków zgłosiło się 7 dzieci i choć większość partii kończyła się remisami, zabawa i rywalizacja była na wysokim poziomie. W turnieju wyróżnienia otrzymali: Franciszek Urgacz, Franciszek Knap, Jakub Ormanty, Sebastian Borowski, Helena Spurek – Przedszkole Publiczne w Małogoszczu oraz Michał Bona i Miłosz Bryla – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Małogoszczu.

Puchary i medale dla zwycięzców wręczali: Mariusz Piotrowski – Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz, Sławomir Trybek – prezes MKS „WIERNA” Małogoszcz i gospodarz zawodów Jan Tracz – Dyrektor Domu Kultury w Małogoszczu. Podczas zawodów dzieci mogły korzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.

Organizatorami zawodów byli: Klub Szachowy MKS „WIERNA” Małogoszcz, Dom Kultury w Małogoszczu oraz tutejszy Urząd Miasta i Gminy, a celem turnieju była popularyzacja gry szachowej w środowisku gminy Małogoszcz oraz wyłonienie najlepszych zawodników dla potrzeb Klubu Szachowego MKS „WIERNA” Małogoszcz.